Tisk

Filip Renč představil další obsazení Lídy Baarové, vedle zahraničních hvězd bude také hrát Stašová nebo Issová

Režisér Filip Renč odtajnil na tiskové konferenci v hotelu Paříž zbylé herecké obsazení ve svém chystaném velkofilmu Lída Baarové. Vedle slovenské herečky Tatiany Pauhofové, které bude hrát hlavní roli Lídy Baarové, a zahraničních hvězd Karla Markovicse a Gedeona Burkharda, bude ve snímku o jedné z největších hvězd prvorepublikové kinematografie účinkovat například Martin Huba, Simona Stašová nebo Klára Issová.

Je pro mě téměř neuvěřitelné, že po všech těch problémech, které nás se scénáristou Ivanem Hubačem přes 14 let pronásledovaly, se projekt Lídy Baarové bude realizovat. Všem, kteří se o to zasloužili, patří můj velký dík a nemůžu se dočkat, až začneme pracovat," neskrýval své nadšení Filip Renč.

Toho na tiskové konferenci doplnily i dvě zahraniční filmové hvězdy – Karl Markovics a Gedeon Burkhard. „Před pár lety jsem hrál ve filmu Ďáblova dílna, který získal Oscara jako nejlepší cizojazyčný film, hlavní roli židovského vězně Salomona Sorowitsche, který byl od roku 1936 uvězněn v koncentračním táboře, a musel pro nacisty padělat dolary. Ve filmu o Lídě Baarové, neboť se odehrává ve stejném období, se dívám na přesně opačnou stranu, a čeká mě role samotného ministra propagandy, klíčové postavy Třetí říši. Hrát Goebbelse je pro každého herce velká výzva, na roli se důkladně připravuji, například tím, že jsem si najal hlasového trenéra, se kterým nyní nacvičuji jeho specifický přízvuk a způsob mluvy," přiznal se rakouský herec Karl Markovics.

Jeho německý kolega Gedeon Burkhard pak v Lídě Baarové bude hrát postavu Gustava Frölicha, jednoho z nejpopulárnějších německých meziválečných herců. „Když jsem se dozvěděl, že ve filmu bude hrát můj herecký kolega Karl Markovics, jehož zahraniční úspěchy dlouhodobě sleduji, byla to pro mě kromě samostatného filmu velká výzva, pravě hrát jeho protivníka o přízeň Baarové, proslulého německého herce Gustava Fröhlicha," dodal s úsměvem Burkhard.

Velmi silné zastoupení bude mít ve snímku ale i tuzemská herecká škola – velké role získali Simona Stašová, Martin Huba nebo Klára Issová.

Velký zájem je o film Lída Baarová u zahraničních distributorů. „Pro zahraničí máme připravený název Ďáblova milenka, který tam velmi rezonuje. Zájem máme z řady evropských zemí, ale i z USA. Už teď se jedná o projekt, který má světové ambice, které hodláme naplnit. V týmu filmu je i Filip Albrecht, který má na starostí také německé mluvicí země," říká producent filmu Peter Kovarčík. "Ihned po tiskové konferenci odjíždím na Berlinale, kde mě čeká několik hovoru a jednání s klíčovými distributory z Německa a Rakouska, které projevili zájem o kinodistribuci v německý mluvicích zemích. Díky mezinárodnímu obsazení s námi jednají i firmy, které se jinak o české filmy téměř nezajímají," potvrzuje Filip Albrecht.

Natáčení Lídy Baarové by mělo odstartovat v březnu 2015. Kdy přesně by pak snímek měl jít do kin, zatím není známo.

TICKET ART