Tisk

Landův Velekoncert doprovodí filharmonici, zazní i hity skupiny Orlík

Kejklíř, buřič, bojovník a jeden z nejúspěšnějších českých interpretů Daniel Landa alias Žito připravuje na 12. 9. 2015 audiovizuální show za účasti filharmoniků i dětského hudebního sboru. Chystaný Velekoncert na letňanském letišti bude retrospektivní přehlídkou celé zpěvákovy umělecké tvorby. Samotná hudební produkce bude trvat více než dvě hodiny a na pódiu se vystřídají i hosté, kteří doprovázeli Landu v průběhu jeho hudební kariéry.

Pro Daniela Landu jde o monstrózní projekt nejen z hlediska umělecké kompozice, ale i po organizační stránce. „Bude to obří, nákladná a hlavně ojedinělá a jednorázová show. V současnosti s týmem pracujeme na harmonogramu a vymýšlíme, jak uspořádat scénu, do které zakomponujeme příběh. Důležitou roli hraje i velmi kvalitní filharmonické těleso a dětský pěvecký sbor," poodkrývá zákulisí příprav Daniel Landa.

Exkluzivitu akce podtrhuje i jedinečná příležitost získat nové hudební album Žito, které nebude mimo Velekoncertu možné jinde zakoupit. Album pak půjde do klasického prodeje bezmála až čtvrt roku poté, bezprostředně před vánočními svátky. „Nechci to nazvat nové CD ale spíš poselství a začneme nahrávat v průběhu března. Pokud vše půjde podle plánu, bude obsahovat šestnáct písní. Je to jako pointa několikaletého plánu a taškařice Žito, který letos konečně vysvětlíme a pošleme do další fáze," komentuje zpěvák tvorbu nového alba.

Velekoncert se pravděpodobně uskuteční na letišti v Letňanech, ale lokace se ještě může změnit podle počtu prodaných lístků. Ty zatím mizí z předprodeje sítě Ticket Art závratnou rychlostí. „Minimum, se kterým pracujeme, je čtyřicet tisíc lidí, ale samozřejmě budu rád, když se nám podaří splnit Žitovu kejkli a prolomit stotisícovou hranici. Podobná akce tady ještě nikdy nebyla a asi ani nebude," podtrhuje jedinečnost Velekoncertu Daniel Landa.

TICKET ART